Zonguldak’a…

2 Kasım 2014 tarihinde, Yollardayız kategorisine Ekin Baykal yazdı. Yorum Yok

Bir uzun yolculuğa daha merhaba diyelim.
Sırasıyla;  Samsun, Çorum, Karabük ve Zonguldak’a…

yolculuk

2’si gecesi ya da 3’ü sabahı yola çıkıyorum. Metal Yığınımın bi tek rotbalans ayarına ihtiyacı var(yapıldı). Benim de biraz kafa dağıtmaya. Ordu’dan çıktığımda içim biraz buruk olacaksa da, keyifli bir yolculuk olacağından şüphem yok. En azından dönüş yolunda Batu gibi bir etken olacak yanımda.

Bugün tüpün beyniyle ilgili bi kaç şey değiştirdik ancak sorun hala düzelmiş değil, tüp beyninde donma yaşıyoruz, bu da gazın ısınmaması, çok fazla yakması ve yolda bırakması demek oluyor. Yani daha çok konaklama, çadır kurma anlık sorunlarla karşılaşabilme ihtimalinin fazlalığını doğuruyuor. (Tüp sorununu kısmen olarak çözdük, Erdinç’in büyük çabalarıyla Şükrü hocanın bilgisiyle güzel bir çalışma yaptık şu ana kadar donma yaşamadım)

Önce Samsun’a, Noyan’a uğrayıp hal hatır sormalı, Coconat’tan metal yığınına bi’şeyler almalıyım. Samsun>Bafra’dan Sinop’a gitme planını -yolların aşırı kötü olmasından dolayı- iptal edip Samsun’dan Çorum güzergâhını kullanmaya karar verdik, verdik dediğime bakmayın bu kararı metal yığınıyla birlikte veriyoruz, yolboyu yalnızız /: Çorum merkeze uğradığımda fazladan 100 km yol demek, bu da biraz zaman kaybı ve daha fazla yakıt anlamına geliyor. Merzifon’dan gitmek en iyisi olacak. Çorum’da Mehmetcan’ın yanına da uğramak isterdik ama ülkemizdeki petrol fiyatları buna engel oluyor. Çorum’dan leblebimizi alıp yolumuza devam etmek daha iyi…

sahanBu gece saat 03:00 gibi Şahan hazretleri aradı, hatta fotoğrafımızı da atalım 03:37’de aramış beni özlediğinden değil şerefsiz gelirken bi’şeyler isteyecektir kesin (: Hasret de Karabük’te okuduğunu hatırlatmak amacıyla, Safranbolu’yu tepeden gören bi yer varmış, çadırı oraya kurmamı söyledi. Rakıya eşlik edecek güzellikteyse bir gecemiz Safranbolu’da geçecek. (bu konaklamaların hepsini geri dönüşe ayırabilirim)

Bi kaç gündür Hergele’nin sıkıntılarıyla uğraşıyoruz, kampanaları değiştirdik frene basarkenki o sesten kurtulduk. Kampanalar değişince fren merkezinde ufak tefek problemler olduğunu anladık, onu da değiştirme aşamasındayız.

kampanalar

Kısacası sabah yola çıkıyorum, Zonguldak’ta bi Güler kardeşleri tanıyorum, haftasonu Bolu’ya geçme ihtimalimiz de varmış. Neyin ne olacağı belli değil.. cem karaca misali gideyoz gıyamete… /: (