Vosvoslar Yürekleri Isıtsın!

11 Aralık 2016 tarihinde, Adventure, Sen de Yapabilirsin kategorisine Ekin Baykal yazdı. 1 Yorum

Hepimiz o tahta sıralardan geçtik, karatahtaya yazdık, boş zamanlarda birşeyler çizdik. Tenefüslerde meyve sularıyla kapıdan kapıya yan sınıflarla maç yaptık. Kimimiz iyi şartlarda, kimimiz ise kötü şartlarda geçirdik bu yılları. Biz iyi olsak bile hep kötü durumda olanları gördük, üzüldük. O zamanlar elimizden birşeyler gelmezdi ama yıllar geçti ve büyüdük. Artık elimizden birşeyler gelebilir ve sessiz kalanlardan olamayız.

Gökhan öğretmenimiz, Hakkari Yüksekova Kamışlı İlkokulu’nda öğretmenlik yapıyor. Aynı zamanda kendisi çok sevdiğim bir arkadaşım olur. Yıllarca, atanamayan öğretmen olarak şakalaştığımız atandığını öğrendiğimizde çok çok mutlu olduğumuz bir dostumuzdur kendisi.


Öğrencilerini kendi yavrusu gibi seven, onlarla çocuk olup eğlenen ve “öğretmen” kelimesinin hakkını veren Gökhan öğretmenimizin miniklerine yardım etmek istiyorum. Benim gücüm ne kadar yeter bilemem ama belki vosvoslarımız sayesinde tanıştığımız abilerimiz ve kardeşlerimiz sayesinde ortaya güzel şeyler çıkarabiliriz. Belki siz de yardım etmek istersiniz. Belki 1 gününüzden 20 dakikanızı ayırıp minikler için bir adım da siz atarsınız. Aşağıda öğretmenimizin yazdığı yazı ve eksiklerimizin olduğu liste var.

Hayatlarında vosvos görmemiş olabilirler. Ancak vosvosu olan insanların kardeşliğe olan duyarlılığını bu yaşlarında öğrenmelerini sağlayabiliriz.


Onları soğuktan koruyacak her şeye, onların eğitimini kolaylaştıracak her kırtasiye ürününe, onları mutlu edecek her renk oyuncak vosvoslara kapımız açık ancak her şeyden önce kış şartlarını düşünerek el uzatmalı onlara.

İsim isim belirtmek istemem ama başta Ordu’daki vosvosseverlere ulaşması dileğiyle, Samsun’a, Trabzon’a, Rize’ye, İzmit’e, İzmir’e, Ankara’ya, İstanbul’a, Eskişehir’e, Zonguldak’a, Tokat’a, Bursa’ya, Antalya’ya, Kayseri’ye, Sivas’a, Gaziantep’e, Kars’a… Kısacası memleketin her köşesinde yaşayan vosvoslarımızın sahiplerine bir çağrımdır. Bana yardım edin, miniklere yardım edelim. Onlara ulaşan yardımlarımızla karatahtalarına rengarenk vosvoslar çizmelerine sebep olalım. Umarım sadece yazıda kalmaz.

Destek olan derneklerin, kulüplerin, kişilerin isimlerinin olduğu bir yazı yazacağım, ayrıca bu yazıyı başta Ordu’daki gazetelerde olmak üzere, yerel ve ulusal basına da ulaştıracağım.

Gelin kendini zor ısıtan vosvoslarımızın, zorlu kış şartlarında minikleri ısıtmalarına yardımcı olalım. 

Öğretmenimizin yazısı;

Değerli Arkadaşlarım, Yüksekova -15’lerde, kar kapıda. bot ve monta ihtiyacımız var . Karşılayabilecek sponsor arıyorum. Sponsor olmazsa en azından bir kişi 1-2 yavrucağıma bot alabilir. Bir çocuk botu 50 TL civarında.

İhtiyaç Listesi

  • Bot
  • Mont
  • Külotlu çorap 
  • Atkı
  • Bere
  • Eldiven
  • Kırtasiye malzemeleri

Ufak Bir Bilgilendirme