Platin Distribütöre Küsmüş

6 Haziran 2016 tarihinde, Sen de Yapabilirsin kategorisine Ekin Baykal yazdı. Yorum Yok

2016-06-06 13.56.14Yayla dönüşü, eve biraz geç geldim. Saatten dolayı çok fazla bekleyemeden kontağı kapattım ama yinede 5-10 dk yetmiştir motor için. Sabah uyandım sınava gidicem(gideceğim) ama Kibrit çalışmamakta ısrar ediyo. Tüp bitmiştir uğraşmayayım dedim, Batu beni almaya geldi, dedim bugünlük daha yerinden kıpırdamasın. Sonraki gün oldu benzine aldım marşa basıyorum ıı ııı yine yok. Kibrit yine çalışmadı. Neyse, Erdinç de geldi baktı ama yok abi yok, çalışmıyor. Ateşleme var, yakıt var ama evde kimse yok.

Bugün, yani 6 Haziran 2016’da, bu yazıyı yazmadan yaklaşık 1 saat öncesinde, güneş tam tepede ama Kibrit bi ağacın gölgesinde beklerken indim aşağıya. Sevgili distribütörün kapağını çıkardım, motora, bobine artık nereye bağlıysa her şeyini söktüm, gel dedim abi gel senin derdin ne bakalım. Platin de meme yapmamış, meksefeyi değiştireceğim ama aklımda hep bi soru işareti var…

Sen platinsin, fiberin iyicee aşınmasın mı(!) Distribütör mili dönüyor ama platini açıp kapatmıyor. Köşelere geldiğinde açılıp kapanan platin distribütöre küsmüş meğer. Yani bi düz tornavida bütün sıkıntımızı aldı götürdü. Sentille 0.40’a da ayarladık mı ooooh tadından yenmez artık.

Bu dersten çıkarılacak notlar şunlardır, elektronik ateşleme candır ama yanında her ihtimale karşı yedek beyin bulundurursan. Elektronik ateşleme yoksa, yedekte her zaman platin ve meksefen olacak arkadaş.

Aşağıdaki videoların biri sıkıntılı hali, diğeri de ayarlandıktan sonraki hali.