İlk Kargo Ulaştı, Sıra Sizde!

26 Aralık 2016 tarihinde, Özgürlük Yollarında, Sen de Yapabilirsin kategorisine Ekin Baykal yazdı. Yorum Yok

11 Aralık’ta Vosvoslar Yürekleri Isıtsın başlığıyla, Yüksekova’da bulunan Gökhan öğretmenimizin sınıfına yardım kampanyası başlatmıştık. Amaç bir sınıfın ihtiyacını karşılamaktı ancak gelen destekler sayesinde neredeyse bir okulun ihtiyacını karşıladık.

Her ne kadar “karşıladık” desem bile destekler gelmeye devam ediyor. Sosyal medya hesabımdan bu çağrıyı duyurduğumda yanımda olan bazı insanlar, iş eyleme dönüştüğünde geçiştirmeye çalıştı. Onlar da teşekkürü hak ediyor.

Gelelim asıl konumuza, bildiğiniz üzere bu çağrımı önce yakın çevremdeki insanlara, ardından diğer vosvos derneklerine duyurmaya çalıştım. Duyuldu, duyulmadı bilemiyorum tam olarak ama benim hedefimin üzerinde bir yardım toplandı. İlk kargoda 6 koli yardım Yüksekova’ya ulaştı. Dönüşü de en kısa sürede olacaktır eminim. Fotoğrafları sizlerle paylaştığımda, güzel gözlü miniklerimizi, yavrularımızı, geleceğimizi göreceksiniz. Yüksekova’ya ulaşan kargolar öğretmenimiz tarafından öğrencilere verilmek üzere hazırlanıyor.

Toplanan yardımların, alınan her eşyanın faturası, makbuzu hatta kargo bilgileri bile elektronik ortamda dahi olsa çıktısı alınarak saklanıyor. Bunu da hatırlatmak isterim.

Şimdiye kadar giden yardımlar ağırlıklık olarak bot, atkı, bere, eldiven, çorap ve kırtasiye malzemesi oldu. Gökhan Hocamız gelen yardımlarla eksik varsa haber verecek ve bundan sonraki süreçte o eksiğe göre hareket edilecek. Yinede aşağıdaki sıralamaya göre yardımlar olursa daha iyi olacaktır, eksik olanlar ilk sırada;

  • Mont
  • Eşofman Takımı
  • Kışlık Kazak
  • Çorap
  • Atkı, Bere, Eldiven
  • Bot

Yardım yapmayı düşünüyorsanız mutlaka ama mutlaka Mont ve Eşofman takımına ağırlık verin. Diğerleri neredeyse tamamlandı. Sadece Anatolia Vosvos Derneği 1.000 TL karşılığında 40 adet bot aldı. El Ele Eğitim ve Yardımlaşma Derneği 1.400 TL karşılığında Vosvoslu atkı,bere,eldiven takımı hazırlattı. S. Yeşiltepe 46 adet atkı,bere eldiven takımı yolladı. Vosvos Ordusu 1.000 TL karşılığında bot, külotlu çorap, çorap ve birkaç eşofman takımı aldı. Bunlar sadece bilgilendirme amaçlı. İsim isim liste hazırlanacak. Liste ve basına ulaştırılacak yazı yardımların tamamı ulaşınca, fotoğraflarla birlikte paylaşılacak.

İlk kargomuz ulaştığına göre, ikinci kargoyu yardım yapmayı unutanlar, henüz bu kampanyayı duymayanlar, birazcık daha ekleme yapmak isteyenler, Ankara’dakiler, İzmir’dekiler, Eskişehir’dekiler, Antalya’dakiler ve Adana’dakiler. Şirince’de yaşayanlar, Gaziantep’te acılı kebap yiyenler, Mevlana’nın hemşehrileri, Karadeniz’in uşakları sıra sizde!

Bilgiler için buraya tıklayın.

Yüksekova’daki yardım kampanyası için Yüksekova Kaymakamlığı ile görüşüldü ve bilgilendirme yapıldı. Herkese kucak dolusu selamlarını ve teşekkürlerini ilettiler. “Vosvos neki kaplumbağa mıdır” dediler:)

Dünyayı güzellik kurtaracak.
Ha gayret!