Borçka’da Kamp Yapmaya

28 Ekim 2015 tarihinde, Gidelim kategorisine Ekin Baykal yazdı. 1 Yorum

Önce Ordu’yu, sonra Karadeniz’i ve Türkiye’yi tanımak istedim. Bu yüzden Karadeniz’de Ordu’dan sonra en çok sevdiğim yer olan Artvin’i seçtim. Hatta kendi kendime “nereden başlamalıyım?” derken Borçka Karagöl’e rastladım. Öğrendiğim kadarıyla Artvin’de bilindik hem Şavşat’ta hem de Borçka’da Karagöl var. Şu internette ölmeden önce görülmesi gereken yerleri yazan arkadaşlar Ordu Ulugöl’ü, Borçka Karagöl’ü hiç gördüler mi acaba merak ediyorum.

Mevsimleri birbirinden ayırmam ama sonbahar hep daha güzel gelmiştir. Soğuk olacak bi kere bu konuda anlaşalım. Çadıra yattığında ısınmak için çabalayacaksın. Ateş yakıp yemeğini pişirirken o ateşle ısınacak kadar soğuk olmalı hava. Şöyle hafiften titreyeceksin ki yaktığın ateşin kıymetini bilesin. O yüzden bu zamanlarda gitmek istiyorum Borçka’ya.

Artvin Valiliği’ne ve Borçka Kaymakamlığı’na ulaşmaya çalıştım ancak bi türlü sonuç alamadım. En son Artvin Valiliği’nin kullandığı sosyal medya hesabına yazdım, telefon numaramı istediler ama dönüş yapmadılar. Turizm konusunda çok hassas değiller heralde, ben kendi memleketimi, köyümü ziyaret etmeyi düşünen birini görsem bütün olanakları önüne sererdim. Belki de unutmuşlardır tabi bir şey diyemem.

Yakıtı tamamlayacak parayı bulduğumda marşa basarım. Ortaklar el kaldırsında gideceğimiz tarihi netleştirelim.
Çok geç kalmadan…