6 ayda 21.000 km

28 Aralık 2016 tarihinde, Özgürlük Yollarında kategorisine Ekin Baykal yazdı. Yorum Yok

Arjantinli bir aile Papa’yı görmek ve kendisiyle tanışmak için 13 ülkeyi 35 yaşındaki Voskswagen minibüsleriyle geçti. Noël Zemborain, Alfredo Walker ve 4 çocukları Mart ayında Buenos Aires’ten ayrıldı ve geçtiğimiz günlerde Philadelphia’ya vararak hemşehrileri Papa’yla bir araya geldi.

21 bin kilometrelik yolu 6 ayda alan aile şehre vardıkları hafta Pazar günü sabah 6’da bir telefon aldı. Papa Francis meğer ailenin tüm yolculuğunu bloglarından takip etmiş ve şimdi de aile üyeleriyle görüşmek istiyormuş. Ailenin Facebook sayfasında yazılana göre Papa’yla bir araya geldiklerinde bir süre bakışmışlar. Ardından Papa ilk sözü söyleyen olmuş: “Siz Buenos Aires’ten buraya yolculuk eden ailesiniz değil mi? Çıldırmışsınız.”

Aileyle bir süre sohbet eden ve hepsine tek tek sarılan Papa yanlarından ayrılırken bir kahkaha atarak tekrarlamış: “Çıldırmışsınız.”

Belki vardıkları yer, tanıştıkları insan onlar için çok özeldi. Ancak ailenin fotoğraflarına bakınca yolculuğun da bir o kadar özel olduğunu görmek mümkün:

nolmus